13. Balkan Congress of Human Genetics

SCIENTIFIC COMMITTE

Abdülgani Tatar-Turkey
Ahmet Arman-Turkey
Ahmet Dursun-Turkey
Ahmet Okay Çağlayan-Turkey
Ajlan Tükün-Turkey
Aleksandar Dimovski-Republic of Macedonia‎
Ales Maver-Slovenia
Anıl Biricik- Italy
Asude Durmaz-Turkey
Ayfer Ülgenalp-Turkey
Aynur Acar-Turkey
Birsen Karaman-Turkey
Burak Durmaz-Turkey

Burçak Vural-Turkey
Cengiz Yakıcıer-Turkey
Christopher Konialis- Intergenetics -Greece
Constantinos Pangalos-Greece

Damjan Glavac-Slovenia
Derya Beyza Sayın-Turkey
Derya Erçal-Turkey
Dijana Plaseska Karanfilska-Republic of Macedonia
Draga Toncheva-Bulgaria
Dragan Primorac-Croatia
Dragica Radojkovic-Serbia

E. Ferda Perçin-Turkey
Eda Utine-Turkey
Emin Karaca-Turkey

Emine Berrin Yüksel-Turkey
Ercan Mıhçı-Turkey
Fatma Sılan-Turkey
Ferda Özkınay-Turkey
Fethi Sırrı Çam
Gökay Bozkurt-Turkey
Gönül Oğur -Turkey
Gözde Yeşil-Turkey
Grigor Zoraqi-Albania
Hakan Gürkan-Turkey
Haluk Akın-Turkey
Haluk Topaloğlu-Turkey
Hatice Ilgın Ruhi -Turkey
Haydar Bağış-Turkey
Hilmi Tozkır -Turkey
Hung Bui-Sweden
Hülya Kayserili-Turkey
Hülya Yazıcı-Turkey 
Ingolf Cascorbi-Germany
Ivana Novakovic-Serbia
İlhan Sezgin -Turkey
İlter Güney-Turkey
Kadri Karaer-Turkey
Karin Writzl-Slovenia
Kasim Bajrovic-Bosnia and Herzegovina
Kıvanç Cefle-Turkey
Lejla Kapur Pojskić-Bosnia and Herzegovina
Lyubomir Balabanski-Bulgaria
Mehmet Seven -Turkey
Meltem Söylev Bajin-Turkey
Meral Yirmibeş Karaoğuz-Turkey
Milena Jankovic -Serbia
Munis Dündar -Turkey
Naci Çine-Turkey
Nur Semerci -Turkey
Nursel Elçioğlu-Turkey
Onur Eroğlu-Turkey
Özgür Çoğulu -Turkey
Öztürk Özdemir -Turkey 
Radoslava Vazharova-Bulgaria
Rıdvan Seçkin Özen-Turkey
Rumen Stefanov- Bulgaria
Savina Hadjidekova-Bulgaria 
Seher Başaran -Turkey
Sevcan Tuğ Bozdoğan-Turkey
Sevilhan Artan-Turkey
Sibel Uğur İşeri -Turkey
Sonja Pavlovic-Serbia
Şehime Temel-Turkey
Tommaso Beccari-Italy
Uğur Özbek-Turkey
Uğur Sezerman-Turkey
Vangelis G. Manolopoulos-Greece
Volkan Baltacı-Turkey
Yasemin Alanay-Turkey
Yusuf  Tunca-Turkey

 

ORGANISING COMMITTEE
Mehmet Ali Ergun
Mehmet Alikaşifoğlu
Oya Uyguner
Beyhan Durak Aras
Ayça Aykut
Altuğ Koç
Taha Bahsi
Uğur Özbek
İlter Güney
Hakan Gürkan
Hilmi Tozkır

LOCAL COMMITTEE /SECRETARY
Selma Demir
Emine İkbal Atlı
Sinem Yalçıntepe
Engin Atlı